مباحت تکنیکال سئو

آیا سئو تضمینی وجود دارد؟

آیا سئو تضمینی یک شعار است یا واقعیت؟

در این بخش از مقالات کارشناس وب قصد داریم در مورد مفهوم سئو تضمینی و شعار و یا واقعیت بودن آن مطالبی را ارائه کنیم. در واقع اینکه سئو تضمینی آیا حقیقت دارد یا خیر؟، سوالی است که اکثر مشتریان در انتهای جلسه مشاوره برای طراحی سایت و سئو مطرح می کنند. در این بخش به این سوال پاسخ خواهیم داد.

شرکت های بزرگ و موفق معمولا حرفی از سئو تضمینی نمی زنند. منظور از سئو تضمینی قرار گرفتن صرف در رتبه اول در نتایج جستجوی گوگل است. سئو تضمینی تنها یک دروغ بزرگ است که برخی از افراد برای جلب مشتری از آن استفاده می کنند. در ادامه دلایلی را بیان می کنیم که نشان دهنده دروغ بودن این عبارت است.

سئو تضمینی و ذهنیت بد مشتریان

کسانی که سئو تضمینی (رتبه یک گوگل) در مدت کوتاه یک یا دو ماه را به مشتریان خود پیشنهاد می کنند، تغییرات الگوریتم های گوگل را در نظر نمی گیرند. با سخت گیر تر شدن گوگل در زمینه رتبه بندی وب سایت ها ، سئو نیاز به زمان بیشتری پبدا کرده است و عملا بالا آمدن سایت و قرار گرفتن آن در رتبه یک گوگل در عرض مدت زمان یک یا دو ماه عملا غیر ممکن شده است. از این رو تضمین رتبه یک در کوتاه مدت ، ذهنیت مشتریان را نسبت به طراحی سایت و سئو بد خواهد کرد.

گوگل در این باره اعلام کرد که هیچ شرکتی نمی تواند اعلام کند که رتبه اول در نتایج جستجو همیشه برای آنها است زیرا الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر است و تنها کسی می تواند در رتبه یک قرار گیرد که مطابق با استاندارد های گوگل عمل نماید. در واقع با بیان این موضوع ، گوگل اعلام کرده است که هیچ شرکتی دارای ارتباط با گوگل نیست و نمی تواند سئو سایت شما را تضمین نماید. پس فریب شرکت هایی را که اداعای نمایندگی گوگل را دارند، نخورید. علاوه بر این توجه داشته باشید که تبلیغات گوگل با سئو کاملا متفاوت است.

تاثیر محلی بر سئو

نکته دیگری که می تواند بیانگر شایعه بودن سئو تضمینی باشد، تاثیر سئو محلی است که می تواند موجب جابجایی و تغییر رتبه ها در مناطق مختلف جغرافیایی شود. رتبه ها در شرایط مختلف متغیر هستند برای مثال اگر کسی با حساب کاربری خود وارد گوگل شود و عبارتی را جستجو نماید ، رتبه ها نسبت به قبل تغییر خواهند کرد.

کلام آخر

سئو تضمینی نیاز به زمان و درک الگوریتم های گوگل دارد. در واقع این عبارت مستلزم فعالیت مداوم بر روی سایت توسط یک سئو کار حرفه است که با تمام استاندارد های تعریف شده برای گوگل و موتور های جستجو آشناییت دارد. با تمام این تفاسیر استفاده از عبارت سئو تضمینی تنها یک شعار است که افراد برای تبلیغات خود از آن استفاده می کنند.

نمایش بیشتر

عیسی نیکومنش

یه عاشق وب و دنیای وب ، بیش از 10 سال تو این ضمینه فعالیت دارم و الان هم بعنوان وبمستر چندین پروژه رو دارم که سعی میکنم تجربیات و جدیدترین آموزشهای حوزه سئو و کارشناسی وبسایت رو به اشتراک بذارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن